SZCZELINIEC

Szczeliniec Wielki, najwyższy szczyt 919 m n.p.m.) w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych, należy do Korony Gór Polski. Na szczyt prowadzi kręty szlak składający się z 665 schodów. Na okrężnej, jednokierunkowej trasie o długości około 5 km, biegnącej wierzchowiną Szczelińca, znajduje się również schronisko turystyczne Szwajcarka

www.naszczelincu.pl

Szczeliniec

BŁĘDNE SKAŁY

Błędne Skały, zespół bloków skalnych na wysokości 853 m n.p.m., tworzący malowniczy labirynt (skalne miasto), głębokich na kilka metrów korytarzy o zmiennej szerokości, położony w Górach Stołowych. Pomiędzy różnorodnymi formami skalnymi takimi, jak skalne maczugi, grzyby, czy słupy przebiega kilkusetmetrowa trasa turystyczna. Niektóre ze skał posiadają własne nazwy takie jak Stołowy Głaz, Tunel, Kuchnia czy Kurza Stopka. W najwęższych miejscach turyści muszą przeciskać się pomiędzy skalnymi szczelinami wąskimi na kilkadziesiąt centymetrów. Według legendy Błędne Skały stworzył Liczyrzepa.

www.atlas.pl/bledne-skaly

Błędne Skały

KAPLICA CZASZEK w Czermnej

Niewielka barokowa kaplica murowana posadowiona na podstawie kwadratu, usytuowana została pomiędzy kościołem św. Bartłomieja a wolnostojącą dzwonnicą. Ściany i sklepienie wnętrza kaplicy pokrywa ok. 3 tys. ciasno ułożonych czaszek i kości ludzkich, ofiar wojen oraz epidemii chorób zakaźnych. Dalsze 20–30 tys. szczątków leży w krypcie pod kaplicą Przed wejściem stoi pomnik z trójjęzycznym napisem po niemiecku, czesku i polsku: „Ofiarom wojen ku upamiętnieniu, a żywym ku przestrodze 1914”.


SPŁYWY KAJAKOWE I PONTONOWE

Spływy pontonowe są doskonałą formą spędzenia czasu wolnego. Jeśli szukają Państwo ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku, w Sudetach, w Polsce to jest to doskonała dla Was oferta. Proponujemy przepłynięcie Przełomu Bardzkiego na Nysie Kłodzkiej, jednego z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju, odcinka na tyle wyjątkowego iż doceniło to już kilkadziesiąt tysięcy osób. Tym samym zasługuje On na miano największej atrakcji turystycznej Kotliny Kłodzkiej - Przełom Bardzki - Cud Sudetów. 

więcej na www.ski-raft.pl

Rafting


CRiW ORLIK 2011 design by TiPromo